Blog > Komentarze do wpisu

Joanna Kluzik-Rostkowska z piętnem

Powstanie nowego bloku politycznego – inicjatywy Joanny Kluzik-Rostkowskiej – oceniam bardzo pozytywnie. To dobrze dla Polski i dobrze dla Platformy. Dobrze dla Polski, bo dotychczasowa bipolaryzacja szkodziła nam wszystkim. W dojrzałych demokracjach funkcjonujących w systemie dwupartyjnym głównym polem bitwy jest elektorat centrowy. Wygrywa ta z dwóch partii, która umiejętniej go zagospodaruje. W Polsce stało się inaczej – Platforma wygodnie rozsiadła się na środku sceny politycznej, PiS natomiast huśta jak może prawą burtą. Jak powiedziała Joanna Kluzik-Rostkowska – prezes Kaczyński jest gotów podpalić Polskę – lub zatopić łódź odnosząc się do mojej metafory – aby tylko… no właśnie… odzyskać władzę? zemścić się? Trudno zgadnąć, która odpowiedź jest właściwa.

Powstanie stowarzyszenia Joanny Kluzik-Rostkowskiej jest również dobre dla PO. Trudno spodziewać się przepływu głosów z Platformy do tego ugrupowania, bo różnice programowe są jednak ogromne. Jednakże Platforma będzie korzystać na powstaniu opozycji merytorycznej – w miejsce opozycji totalnej. Jesteśmy partią modernizacji, zmiany i rozwoju, dlatego będziemy korzystać z przeniesienia akcentów w debacie publicznej z symbolicznych na merytoryczne.

Dodam jeszcze drobną złośliwość pod adresem nowych konkurentów politycznych. Cieszy nazwa, którą wzięło na sztandar nowe stowarzyszenie. Hasło „Polska jest najważniejsza” będzie zawsze przypominało kłamstwo wyborcze, które wymyślili, zrealizowali i autoryzowali założyciele nowego stowarzyszenia. Jest to kłamstwo, które nowe środowisko stworzyło, scaliło, a następnie spowodowało jego rozwód z PiSem. „Polska jest najważniejsza” jak piętno będzie naznaczało tych, którzy na początku swojej drogi zagrali nie fair. Dobrze, że zdecydowali się nam o tym przypominać.

środa, 17 listopada 2010, joanna.mucha

Polecane wpisy

  • Freudowskie pomyłki

    Politykom PiS zdarzają się piękne freudowskie pomyłki. Adam Hofman w programie z Julią Piterą powiedział, że PiS chce wygrać spór o Polskę. Dla odmiany –

  • Guzik warta walka z dyskryminacją

    Kongres Kobiet publikuje dane, z których wynika, że kobiety stanowią zaledwie kilkanaście procent uczestników debaty publicznej. Warto byłoby zwrócić uwagę nie

  • Czwórka górą!

    Od dwóch dni mówię, że nie podoba mi się kształt lubelskiej listy wyborczej a komentatorzy "wiernie" powtarzają za mną, że nie podoba mi się czwarte miejsce na

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2010/11/23 15:48:41
Porażka PO na Lubeszczyżnie..dlaczego w mieście, w którym jest tyle wyższych uczelni,gdzie na gł.mieszkańca przypada więcej pracow.naukowych,niż w innych regionach wygrywa PIS? Może to działacze miejcowi PO sa winni?To też,porażka osobista Pani,z 8 osób ,które P.Mucha osobiście popierała/patrz str.oficjalna posłanki Muchy-aktualności/tylko jedna została wybrana,nawet tak ofiarnie wspierany przez panią "Bond"przepadł.O czym to może swiadczyć,wg mnie o tym ,że ludzie Pani nie cenią.Jest Pani osobą ,która zawsze mocno stawiała w PR na swoją fizyczność,liczne sesje..media itd.raz pani się rozbiera,raz krzyczy,ze kotoś zwraca uwage na pani urodę to wg.mnie niespójne i histeryczne-ludzie widzą ta hipokryzje i nie szanują.Jedyna wg.moich wiad.ustawa ,ktora pani pilotuje jako przewodniczaca zesp. parlamentarnego,dotyczaca ochrony zwierzat ,okazała się być knotem!wg.obronców.praw zwierząt..gorsza od obecnie istniejacej, bo trudno zakceptowac ,fakt nie określenia jak rozumie się sposób humanitarnego uśmiercania zwierząt??!Proszę to poprawić..Poslanko, ktoś kto nie umie chronić zwierząt,nie ochroni ludzi..a Pani jest w komisji zdrowia,reformującej nam system zdrowotny.Jestem zdecydowanie za reformą sł.zdr.ale dobrze wykonaną..a to co Pani pokazuje...dobrze nie wróży.Jest pani nielubiana nawet we własnym środowisku parlamentarnym..dlaczego..?Myślę,że nie ma Pani wyczucia potrzeb Lublina ,Lubelszczyzny..no i ta nieforunnie rozliczona kampania do wyborów w 2007..dyskf.Pania jako polityka ..zobaczymy co dalej...Myli sie Pani też co do przejścia elektoratu PO.. do ugrupowania Pani Joanny Kluzik -Rostowskiej..ja właśnie przepływam..z PO..jak dalej tak bedzie to zagłosuję na jej ugrupowanie,PIS ma tzw.sztywny elektorat..nic im nie grozi...ani porażka..ani zwycięstwo..myślę ,że straci PO...Pozdr. i gratuluję,że nareszcie Pani zwróciła uwagę posłowi Ziobrze..że nie wszędzie komplementy są na miejscu,że powinien z należytym szacunkiem traktować kobiety.
-
2010/11/24 22:11:10
Przepr. z błąd w nazwisku Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej..do wyborów parlamentarnych,dobrze się nauczę..obiecuję.....bo uważam,że warto,wróżę im dobre poparcie wyborcze w 2011r.Pani Posłanko Mucho niech,już Pani nikogo nie popiera,bo działa Pani na zasadzie czarnego kota/pech przynosi/teraz Pan Palikot sam musi tworzyć dla siebie Ruch Poparcia..hi..co do programu PO.. to dobrze go przypomnieć..bo już mało kto pamięta,łącznie z działaczami...niestety.Myślę w ,że w naszym sejmie jest wielu posłów mniej int. i na pewno mniej urodziwych niż Pani..więc proszę się nie przejmować zbyt ,tym co piszę..miło na Panią patrzeć,wizja ok..ale wolałabym w polityce więcej silnych osobowości i więcej autorytetów..bo marnie z tym..Jak jeszcze Pani będzie rozmawiała z Panem Ziobrą..to niech przekaże mu że"śliczny chłopczyk jest"..tak protekcjonalnie ,jak on do kobiet...Pozdr.sukcesów życząc....
-
2010/11/25 00:52:52
Ale nie w polityce..bo rozliczenie przez Panią kampanii wyborczej do parlamentu RP z 2007 roku,była obrzydliwe moralnie,i nie tylko. Zakładając,że Pani inteligencja jest na poziomie co najmniej śr.krajowej/w co wierzę/ to trudno,żeby Pani świadomie wierzyła,że STUDENT,EMERYT,MOŻE WPŁACIĆ NA KAMPANIĘ WYBORCZĄ KILKANAŚCIE TYSIĘCY ZŁ.!!!!PANI WPŁACIŁA Z MĘŻEM/wg inf.prasowych/PONAD 20-CIA TYS.ZŁ...TO ROZUMIE..MA PANI ŚR.FINANSOWE/MĄŻ PRZEDSIĘBIORCA/NO I 4 MIEJSCE NA LIŚCIE WYBORCZEJ..WARTO BYŁO!..ALE SKĄD EMERYT,STUDENT..MA TAKIE ŚRODKI???!!!PO CO?JAKI MA W TYM INTERES??!!..TO BYŁO ZŁE..KOMPROMITUJĄCE,RÓWNIEŻ DLA PO..MYŚLĘ,ŻE TA SPRAWA ZOSTANIE W KOŃCU WYJAŚNIONA!BO PODWAŻA WIARYGODNOŚĆ PO....Ma Pani kilkanście miesięcy tej kadencji,niech Pani chociaż ,dokona autopoprawek dotyczących ,ustawy o ochronie zwierząt..bo naprawdę fatalnie jest to napisane...NADAL MYŚLĘ,ŻE DOSKONALE PORADZI,PANI SOBIE W ŻYCIU..A NA BŁĘDACH SIĘ CZŁOWIEK UCZY..POZDR.
PS.dla tego "BONDA"z plakatu z Panią..nie zamieniłabym spodni,na sukienkę..cóż o gustach się nie dyskutuje../czytałam jego wypowiedzi..słabo/...ale młody jest,to się uczy..
-
2010/11/25 01:15:53
Przepr.spr.z 2005 roku..wg.inter.ponownie rozpatrywana.podr.Posłanko
-
2010/11/26 21:05:54
Wiedziałam,że da sobie Pani radę..ta komisja do spraw finansów publicznych..to za wybitne zasług?dla.....hi..hi...strach się bać..Czy czekają nas takie ustawy, jak o ochronie zwierząt? czyli knoty?Nasz wspólny znajomy mówi,że jest Pani cwana, chyba przyznam mu rację..i zagłosuję na Panią Joannę Kluzik-Rostkowską...mądra,zrównoważona kobieta,silna,cóż..nie rozbiera się w tabloidach..nie bywa....Czy to prawda,że spr.z 2005 roku podobno wznowiona?...zobaczymy..Coraz mniej udana ta nasza polityka...będzie trudno namówić mądrych,silnych ludzi ,do udziału w takiej zabawie...tragikomicznej..Wierzę w Pani talenty,w ustawianiu się.....Ma Pani rację uroda otwiera tylko jedne drzwi.. ale to w naszej polityce wystarczy.Pozdr.ładna z Pani kobieta jest..i nie tak naiwna jak ja,myślałam,że istnieje jakaś elementarna uczciwość w służbie społecznej,opłacanej z pieniędzy polityków.Życzę dalszych,nagród,awansów,tzw.kariery..niewątpliwie politycznej..hi..
-
2010/11/26 21:14:56
... nie z pieniędzy polityków ,tylko podatników../mój błąd..rozmarzyłam się/.Lubię Panią..ładna.., zabawna ..dawno już nie było tak rozrywkowej posłanki..Pozdr.
-
2010/12/01 14:18:09
Posłanko,Pani związki z biznesem są zbyt ścisłe i ogólnie znane/PRB/,że trudno podejrzewać Panią o bezinteresowność i rzetelność,przy ustawach zdrowotnych.Proszę dla dobra reformy sł.zdrowia,odsunąć się od nich,bo potrzebujemy autorytetów,ludzi powszechnie szanowanych,a u Pani jest to wątpliwe../sama Pani zniszczyła sobie wizerunek/.Jest Pani ładna,podoba się,dobrze wypada w gazetach i na ekranie..niech to Pani wystarczy.Ps.w kampani do sejmu /2007/ głosiła Pani piękne poglądy,rodzina najważniejsza,nauka studentów..i co mamy...Warszawa Pani nie służy,także o" piętnie" Posłanki J.Kluzik -Rostkowskiej,niech Pani nie pisze..bo sama Pani nas w kampani oszukała..rodziny w Pani postępowaniu, to nie widzę,ani uszanowania wartości ,dla mnie osobiście b.cennych/patrz in vitro/...Lubię Panią ,ale poważnym politykiem Pani nie będzię..mimo dużego poparcia biznesu/mniemam...hi/ Dzisiaj cieszy się Pani ,że jest tzw. zwykłym członkiem 50-osobowej Komisji Finansów Publicznych..a jeszcze niedawno miała Pani aspiracje zostać wiceprzewodniczącą PO...degradacja...Jestem za prywatnymi ubespieczeniami,szybką reformą sł.zdrowia..ale przepraszam bez Pani udziału..bo szkodzi to wizerunkowi,reform..Pozdr.
-
2010/12/01 17:21:14
ps.Nie pomogła Pani zwierzetom,nie pomoże ludziom...gdyby Pani napisała dobrze ustawę o ochronie zwierząt..poprawiłaby Pani bardzo swój poselski wizerunek/jako osoby kompetentnej,nie "paprotki"/,ale Pani to skonociła,poobrażała też ludzi bezinteresownie broniacych praw zwierząt..Nie rozumię Pani postepowania.....Jednocześnie chce Pani aktywnie uczestniczyć w reformie sł.zdrowia...myślę ,że to niepoważne,życząc dalszych "sukcesów",pozdr.Szkoda,ze tak żle pokierowała Pani swoią polityczną karierą/nadal wierzę ,że da sobie Pani radę,a na błędach,przecież się uczymy/...
-
2010/12/02 07:18:18
30 11 2010 tv POLSAT PROGRAM GRAFFITI.GOŚĆ POSŁANKA MUCHA,REDAKTOR TOMASZ M...Tego samego dnia P.red. M.we wpisie internetowym,"obsmarował"Panią..delikatnie ujmując wyśmiał Pani kompetencje jak polityka,ekonomisty..Publicznie ,też napisał,z jakim mężczyzną jest Pani związana..z imienia i nazwiska.Nie jest to Pani mąż..do tej pory myślałam,że jest Pani ,mężatką...Po co to Pani było..tak publicznie..rodzina???no cóż kłamstwa,mają krótkie nogi....teraz to nie szanuję Pani...czy dalej będzie nas Pani epatować wartościami rodzinnymi...jak w kampanii wyborczej....Tak jak wcześniej napisałam Warszawa Pani nie służy....Osoby próżne i aroganckie są łatwo sterowane....prawda Posłanko? Teraz wiem,już jakiego "dobrego znajomego"Pani tak często cytuje....
-
2010/12/02 07:32:32
I pomyśleć,że to Pani wyprowadziła się z hotelu sejmowego,z powodu molestowania..przez jakiegoś posła??skarżąc się głośno w mediach ..cóż..wątpię ,że to prawda..po prostu w hotelu sejmowym..pewnych odwiedzin..nie da się ukryć..hipokryzja Posłanko..a my płacimy na pensje poselskie..a niektórzy nie żle się bawią..za nasze pieniądze..dla mnie autorytetem w żadnej dziedzinie już Pani nie jest...Pozdr.Panią i Pani "dobrego znajomego"...
-
2010/12/06 19:13:33
Romanse posłów..stały się już u nas tradycją..np.taka posłanka ,od kręcenia lodów..na sł.zdrowia Sawicka z jej fatalnym zauroczeniem...smutne..
-
2010/12/07 22:32:43
Pani Joanno,
nie doczekałam się na email, a widząc jak pani głosowała przy VAT na samochody to byłam zniesmaczona, więc sama jadę do Hecia. Będę pod palmami a pani niech minek nie stroi i ubiera się ciepło.
Madzia