Blog > Komentarze do wpisu

Hasło: wybory, odzew: straszyć pacjentów.

Ta doktryna, wymyślona podobno przez Jacka Kurskiego, obowiązuje w PiSie bezwzględnie od wyborów w 2005 roku. Już wtedy ówczesna partia braci Kaczyńskich straszyła Polaków znanym spotem, w którym pogotowie nie chciało zabrać pacjenta bez ubezpieczenia...

Trzy lata po zgłoszeniu przez nas ustawy o przekształceniach szpitali i trzy miesiące przed wyborami PiS budzi się i proponuje referendum. Po przekształceniu 105 szpitali, z których żaden nie został sprywatyzowany a wszystkie działają lepiej. Wyobrażam sobie, że za 4 lata wszystkie szpitale będą skomercjalizowane a PiS nadal będzie straszył te 3 procent elektoratu, jaki im pozostanie, wizją służby zdrowia dla bogatych.

Co więcej, proponowane przez obstru-opozycję pytanie jest pytaniem z tezą. "Czy jesteś za komercjalizacją i prywatyzacją służby zdrowia w Polsce?". Komercjalizacja i prywatyzacja są dwoma zupełnie innymi procesami i łączenie ich w całość jest nieuprawnione. Zwolennik PO, który jest za komercjalizacją a niekoniecznie za prywatyzacją, aby pozostać w zgodzie z logiką, musiałby odpowiedzieć na to pytanie przecząco. Ale z powodów politycznych byłby zmuszony odpowiedzieć twierdząco! I o to właśnie chodzi prezesowi PiSu! Dokładnie tak samo, jak w roku '46, w referendum 3 razy TAK! Pytania i wtedy i teraz nie służyły poznaniu opinii Polaków, ale ometkowaniu ich jako prawomyślnych lub zaplutych karłów reakcji/establishmentu.

Prezes Kaczyński jak diabeł święconej wody boi się własności prywatnej. Ten, kto posiada coś na własność pewnie ukradł, kręcił lody albo jest w układzie. Panie Prezesie, prywatna własność jest podstawą normalnej gospodarki i normalnego życia. Może zdziwi Pana fakt, że prawie 100 procent własności w podstawowej opiece zdrowotnej to własność prywatna. Jesteśmy już dwadzieścia lat po transformacji, własność państwowa odeszła do lamusa, pora wyrzucić marksistów do kosza!

środa, 22 czerwca 2011, joanna.mucha

Polecane wpisy

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki

    Ministerstwo Sportu i Turystyki była nie lada wyzwaniem. Weszłam do resortu pól roku przed turniejem EURO2012 i zostałam szefowa Komitetu Organizacyjnego. Cała

  • Euro 2012 – nasz wspólny sukces!

    Jednym z największych wydarzeń sportowych, jakie kiedykolwiek realizowano w naszym kraju, był turniej Euro2012. Wydarzenie to było nie tylko okazją do wybudowan

  • 8 lat rządów Platformy

    8 LAT RZĄDÓW PLATFORMY DLA LUDZI! Trafiliśmy na najtrudniejsze 8 lat w całej polskiej transformacji. Kryzys finansowy zmusił nas do ciągłego odwoływania się do

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/06/22 22:38:39
Pani Joasiu, miło mi skonstatować iż pilnie czyta pani komentarze mego Heci, które SA dla Pani inspiracją do wyzwalania weny twórczej. Ten populizm penalny rozwija się widać wyśmienicie w tym budynku, zwanym filią Knesetu na wyjazdowych obradach Bundestagu.
Kilka Pani tez gotowa byłabym poprzeć, ale zbyt dużo u Pani tego radosnego optymizmu po tym kongresie z jodowym podmuchem wiaterków od morza.
Pani teza jakoby Prezes Kaczyński jak diabeł święconej wody boi się własności prywatnej. Jest z głębi swego fundamentu błędna, ponieważ walka ciągle toczy się o te klucze do spiżarni z konfiturami. Własność prywatna stworzona z majątku narodowego w rękach germanofili jest grzechem i rabunkiem. Natomiast ten sam majątek w rączkach bruklińskich lichwiarzy jest jedynie słuszną prywatyzacją.
Proszę wezbrać w sobie troszkę odwagi i wyznacz szczerze, czy zgodziłaby się Pani z tezą blogerki, pani Misłotki, iż Jarosław, jako agent bruklińskich syjonistów nie kocha Polaków, a tylko swego kota, podobnie jak pani Donald kocha tylko swego kocura, tą starą Angelę.
Pozdrawia z ukłonem bez dygania
Madzia
-
2011/06/22 22:42:14
PS. Przeprasza, bo zjadłam Heciowi literkę, a miało być "mego Hecia"
-
2011/06/25 10:13:41
Hi Hi..PiS nie musi straszyć ludzi sł.zdrowia..Pani już to skutecznie zrobiła...w POgłosie...Dlaczego Pani sądzi,że Prezes będzie miał tylko 3% elektoratu za 4 lata?Czyżby większość emerytów się nie "wyrehabilitowała" jak to pani "uroczo"nazwała.. a wzrosła liczba młodych..z wielkiego miasta..hi...Ciekawe te wybory będą...Pozdr.
-
2011/06/25 10:28:04
Jeszcze jedno pytanie..Dlaczego sądzi Pani,że lepiej" pociągnie" tzw.listę wyborczą....z pierwszego miejsca..niż z czwartego..???Na jakich przesłankach opiera pani tezę,że zrobi to lepiej niż Pani Gąsior-Marek....?Uważa nas pani..czyli wyborców za idiotów.."Jedynka "służy tylko Pani....i Warszawa ją Pani da hi..Media Panią wylansowały...i to media i tzw.centrala partyjna kreuje tzw. elity polityczne...Nie ważne co kto robi dla ludzi..ważne ile się o nim mówi...Cytując .Panią"Kobiety nie mają jak wejść do polityki.."zgadzam się..patrząc jak niszczono medialnie pani młodszą koleżankę..zapominając..co zrobiła..a ciągle wypominając jej "bzdurne"kwiaty...Tak się niszczy ludzi..cóż taka jest polityka...kto do niej idzie..nie pasuje do "klasztoru"....Patrząc na to czuję duży niesmak..bo cenię w życiu klasę...ale ma Pani niezaprzeczalne prawo walczyć"o swoje"........Jestem bardzo ciekawa jak ocenią to mieszkańcy naszego miasta....Pozdr.
-
2011/06/25 10:31:28
"prawie 100 procent własności w podstawowej opiece zdrowotnej to własność prywatna."
Z czego 70 % zostało " oddanych" nowym ( kolesiom z układu) właścicielom za przysłowiową złotówkę-sprzęt, budynki i personel.Można to przeciez jeszcze wszystko prześledzić i sprawdzić.To było za czasów SLD a teraz widzę,że PO postanawia zrobic to samo ze szpitalami.To zły kierunek.Szpitale państwowe powinny takimi pozostać, zas jesli ktos chce komercyjnych czy prywatnych to niech je sobie wybuduje i wyposazy. Nie po to składalismy się na sprzet razem z Owsiakiem by znowu mial wpaśc w ręce "kolesi". To po prostu nie jest uczciwe.Owszem potrzeba zmian,uczciwych konkursów na stanowiska dyrektorów a nie mianowanie ich po linii partyjnej. To oni są winni zapaści szpitali. Przeciez najłatwiej spowodować zadłużenie szpitala by móc w konsekwencji ogłosić jego upadłośc i "podzielić łupy." TUTAJ potrzeba reform!!!

Pozdrawiam weekendowo.
-
2011/06/25 12:18:46
hi hi Jak się zaczyna pisać swój "błyskotliwy"wpis..od słów " ustawa o przekształcaniu szpitali.."a podsumowuje prywatyzacją POZ-tów..to wnioski same się nasuwają..Patrz wpis powyżej...Tylko czy o to Pani chodziło..i tak jest z Panią zawsze..a póżniej..już tylko zostaje tłumaczenie,że "przez telefon autoryzowałam tekst"..co oczywiście nic nie tłumaczy...Rozbawiła mnie Pani..ale postępu z takimi nie będzie...Pozdr.
-
2011/06/27 09:27:28
"Z armaty do wróbla" tak zachował się minister spr.zagr.naszego kraju/żenada/ w sprawie ojca Rydzyka... i uzyskał efekt przeciwstawny do zamierzonego..bo jak o.Rydzyk,mówi o braku demokracji..to "nota"tylko potwierdza słuszność jego słów..hi.hi..a tak ogólnie w sprawie jednego duchownego..do Papieża??To nasz polski problem.../popieram wyp.prof.Buzka/po co "rozdmuchiwać
' sprawę...Przypominam,że w latach 90-tych,nikt się emerytami nie zajmował/teraz też../..a o.Rydzyk odkrył tą"niszę"...i teraz może wszystkim powiedzieć "a ku ku"......Pani Joanno dzielnie Pani broni"wygłupu"..wygląda ślicznie...mówi pięknym
językiem/to był atut tej dyskusji/dlatego jestem za większą ilością pięknych ,młodych,inteligentnych pań w polityce...Jeżeli nie mądrzejsza to ładniejsza..polityka..hi.PiS też to zrozumiał..bo Pani Sylwia..cóż można z przyjemnością patrzeć i słuchać..Pozdr.
-
2011/06/27 10:54:16
Poseł M.Gąsior-Marek,wraz z radnymi lubelskimi założyła w swoim biurze poselskim Centrum Interwenci Obywatelskiej..gdzie biedni i nie tylko mogą szukać realnej pomocy..uważam iż to bardzo "trafiony pomysł"...Społeczeństwo Europy starzeje się..jest kryzys rodzinny..Na tzw.zachodzie i w USA-a.. emerytury starczają na wycieczki.. ..odpoczynek ..zabawę..w Polsce ledwo na przeżycie..dlatego o.Rydzyk ma taka władzę/ dali mu ją też politycy..PO również.. "pielgrzymując "do niego../..Jeżeli jakaś opcja polityczna da polskim emerytom ..perspektywy....pieniądze na godne życie ..to"władza"o.Rydzyka odpłynie...To trudne..lepiej robić śmieszne gesty i iść w tematy "zastępcze"..Wyborcy na nieszczęście elit politycznych..nie tacy głupi...Pustych słów do garnka nie nalejesz.....Tylko fakty się bronią..... Proszę z łaskawszym wzrokiem na młodszą koleżankę spojrzeć..bo nie tylko kwiaty daje...Pozdr.
-
2011/07/26 20:57:40
Zgadzam się. Ale mnie jako lekarzowi z 15 letnim stażem i myślę, że także dla całego środowiska, patrząc pragmatycznie, za czasów pis (prof.Religa) najwięcej poprawiły nam się warunki pracy. A jest to z mojej perspektywy istotne. Za aktualngo ministra niestety nic się wbrew zapowiedziom nie zmienia.