Blog > Komentarze do wpisu

W końcu o dzieciach niepełnosprawnych

W ostatniej polityce można przeczytać doskonały tekst Agnieszki Sowy o dzieciach niepełnosprawnych. Pretekstem do jego napisania była tragedia, która wstrząsnęła całą Polską. Babcia zabiła dwoje swoich wnuków i sama popełniła samobójstwo...

Prawdopodobną przyczyną zabójstwa była niepełnosprawność dzieci. Rodzina była dobrze sytuowana i nie cierpiała niedostatku. W każdym razie tego materialnego...

Dzieci z niepełnosprawnościami jest w Polsce więcej, niż nam się wydaje. Bardzo często są zamknięte w swoich domach i pozbawione pomocy jaka jest im potrzebna. W Polsce nie mamy systemowych propozycji ani dla nich, ani dla ich rodziców. Brakuje ośrodków wczesnej interwencji, o tzw. "Planie na życie" mało kto słyszał. Ośrodki rewalidacyjne są rzadkością a miejsc w przedszkolach i szkołach integracyjnych dramatycznie brakuje. Rodziny tych dzieci nie otrzymują wsparcia emocjonalnego, nie ma zajęć w grupach wsparcia.

Potrzebna jest w tym zakresie zmiana systemowa, inaczej skazujemy armie ludzi na tak niska jakość życia, ze może doprowadzić do tragedii.. 

piątek, 19 sierpnia 2011, joanna.mucha

Polecane wpisy

  • Pani Minister, nie wolno Pani tego zepsuć!

    Od kilku miesięcy z rosnącym zaniepokojeniem obserwuję spór między Panią Minister Jolantą Fedak a Panem Ministrem Michałem Bonim. Spór dotyczy reformy systemu e

  • Islamskie kobiety

    Czytam w Wikipedii: "Burki w Afganistanie zostały wprowadzone za czasów króla Habibullaha (panował w latach 1901-1919), który kazał dwunastu kobietom ze swojego

  • Jeszcze o kobietach...

    Do tej pory problem nierówności płci postrzegałam wyłącznie w kontekście praw kobiet. Brak równości odbieram jako zagrożenie dla godności kobiety i w żadnej syt

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2011/08/19 16:28:19
Pani Joanno, pisze nam Pani, że zamordowano kalekie dzieci w bogatym domu, więc chyba problem jest ukryty w zawiłościach czysto ideologicznych, bo Sparta nim upadła to też zabijała swe niepełnosprawne dzieci. Oprócz generalnego i wszechstronnego wsparcia Rodziny postulowałabym powrót do cywilizacji chrześcijańskich zasad, bez aborcji i eutanazji, która jeszcze ukrywana ale istnieje u nas od dawna. Pewien znany mi nastolatek przywieziony do szpitala z wypadku nie był ratowany i samotnie czekał w izolatce, bo wcześniej był telefon z informacją, że pilnie potrzebna jest nerka. Rodziny chłopca nie powiadomiono i rano jeszcze cieplutki chłoptaś został rozparcelowany na zamienne części osiągając w cenach detalicznych, jak u rabinów Jersey City, sumkę wielocyfrową. Cywilizacja śmierci zwiększa szeregi wyznawców i wymaga ofiar, gdy człowiek też stał się towarem.
Pani Joasiu, proszę pamiętać o zaleceniach mego Hecia, dobrze się odżywiać, by nadmiar zmarszczek nie zbliżał Pani zbyt szybko do eutanazji, no i proszę nie zapominać o pogłębionym myśleniu, które przecież naprawdę nie boli.
Madzia
-
2011/08/19 19:00:18
Pani Joasiu, a może w wolnej od adoracji JJa, chwili znacznie wydłużonej, bo sięgającej pięciu godzin słuchania, podyskutowałybyśmy o neoliberalnej doktrynie na antenie, w telewizyjnym studio, czy dowolnym prywatnym klubie. Mej młodości i urody zapewne Pani się nie lęka, a dla wzmocnienia merytoryki i wyrównania szans polecę Pani wysłuchanie rozmów z Mec. Elżbietą Barys. Proszę zaryzykować przydatną w czasie kampanii debatę w czysto-feministycznym towarzystwie. Madzia

Oto materiały pomocnicze do seminarium z ekonomii: Czy państwo, w którym szeroko rozumiane warunki życia nie poprawiają się, mogą być uznawane za demokratyczne? (cz.I II III)
mec. Elżbieta Barys (2011-08-18) www.radiomaryja.pl/dzwieki/2011/08/2011.08.18.rn18.mp3 www.radiomaryja.pl/dzwieki/2011/08/2011.08.18.rn22.mp3 www.radiomaryja.pl/dzwieki/2011/08/2011.08.18.rn23.mp3
-
2011/08/20 16:16:40
Madziu, bardzo ciekawy wywiad. I dowód na to, że nieważne gdzie i komu się udziela wywiadu, ale ważne co się ma do powiedzenia. Wysłuchałam z przyjemnością.
-
2011/08/20 17:26:05
Anno Kasiu, Wizjo o tak niefortunnym nicku, skoro przeprosiłaś mego Hecia na jego blogu i zdolna jesteś docenić prawdę płynącą z ust mecenas Barys, to polecę Ci jeszcze do przeczytania dwie pozycje książkowe i może sama kiedyś odważysz się wystartować w wyborach: "Doktryna Szoku" autorki Naomi Klein i Artura Schopenhauera "Die eristische Dialektik" Pani Joasia dziś pięknie zachwalała, u Piotra w Babilonie na antenie TVN24, wartość debat wyborczych ale na moje wyzwanie nie raczyła odpowiedzieć, więc ten wspomniany na wizji strach ogarnia i naszą posłankę, która dziś ubrała się stosownie i gustownie, no i wreszcie odratowała te bezmyślnością spaskudzone włosy. A Pani, Wizjo, nadal wbija w bioderka tę galanterię czekolado podobną?
Madzia bez urazy
-
2011/08/20 22:48:37
Magdalenko, dziękuję ślicznie za propozycje książkowe. Cała reszta jest tajemnicą ;)
-
2011/08/21 18:35:17
Wizjo, bądź łaskawa nie zwracać się do mnie per Magdalenko, ponieważ nie nadano mi takiego imienia, które łączy się z biblijną Marleną, co upodobały sobie liczne TIR-ówki, a upamiętniającą Marię Magdalenę. Tatko mój zakochany był w całkowicie zhellenizowanym miasteczku na zachodnim brzegu Jeziora Tyberiadzkiego, w Galilei. Ponoć w czasach Chrystusa mieszkała tam pewna grzesznica, ale tatko w miasteczku Magdala migdalił się z przeuroczą dziewczyną i na tę pamiątkę dał mi na imię Magda, bo tylko na tę formę zgodziły się urzędasy rejestrujące śliczną ponoć dziewczynkę. Hecio mówi mi pieszczotliwie Madzia i tylko na to zdrobnienie pozwalam.

Pani Joanna nadal milczy więc rozważę możliwość wyjazdu w ukochane rejony tej błękitnej planety by reżyserowanej bijatyki o kwoty transferowe na scence politycznej i za kulisami nie oglądać z bliska i fetorem obłudy nie być owiewaną, czego najlepsze perfumy nie zagłuszą.

A propos głównego tematu, aborcja prenatalnie niepełnosprawnych dzieci w komisji zdrowia uratowana większością głosów. Spartanie się cieszą!
-
2011/08/21 18:45:59
PS.
Pani Joanno, czy takie rączki nadal będzie się ucinać i wyskrobywać w ramach eugeniki?
heterykon.blox.pl/resource/nienarodzone_reka.jpg
-
2011/08/22 11:56:24
Magdo, ja Ciebie bardzo przepraszam. Nie chciałam Ci broń Boże sprawić przykrości. Nie miałam pojęcia, że Ty masz takie brzydkie skojarzenia z imieniem Magdalenka.
-
2011/09/14 18:59:06
Chciałbym zauważyć, że nie ma żadnego powodu, by sądzić, że to niepełnosprawność dzieci była powodem tego okropnego czynu. Nie mniej, przez 20 ostatnich lat nikt się nie pokusił o to, by o niepełnosprawnych mówić głośno lub żądać dla nich czegokolwiek. Serial "Klan" zrobił dla niepełnosprawnych więcej, niż jakikolwiek polityk. Dlaczego? Powodem jest polityczna m.in. ostrożność. Na niepełnosprawnych można się nieźle przejechać, czego byłem niejednokrotnie świadkiem, jako terapeuta w dużym ośrodku. Co piąte dziecko w Polsce rodzi się niepełnosprawne. Straszne, prawda? Czy ktokolwiek mógłby wymienić polityka, który ma niepełnosprawne dziecko? Chyba nikt. Myślicie, że nie mają? Oczywiście, że są tacy. Tyle, że niepełnosprawność dziecka jest wciąż postrzegana jako rzecz wstydliwa. Nawet we wspomnianym "Klanie" sugerowano, że Zespół Downa u Maćka Kowalika jest spowodowany niepowodzeniem sztucznego zapłodnienia in vitro, co samo w sobie woła o pomstę do nieba, jako że trisomia towarzyszy ludzkości od samego początku jej istnienia.

Pani Joanno. Wystarczy wskazać i przywrócić z powrotem wszelkie ulgi, jaki uwalił PiS w trakcie swoich rządów (a nie było tego mało), by zyskać potężną masę wyborców. Świetny pomysł, prawda? Nie zostanie jednak zrealizowany, ponieważ podczas swoich rządów PO również zlikwidowało masę ulg, co politycy PiS-u wyjęliby z rękawa. Więc pozostanie tak, jak jest, a - tu mały przykład - ojciec dziecka, które straciło oko lub urodziło się bez ręki, w przypadku zawsze niewystarczającej pomocy finansowej, będzie płacił podatek od wzbogacenia (czego nie płacą np. powodzianie). Lub jeśli urodzi się komuś dziecko z chorobą, która wymaga stałej, dwudziestoczterogodzinnej opieki nad dzieckiem i jedno z rodziców będzie musiało siedzieć kołkiem w domu, zamiast pensji, dostanie od państwa... 500 zł, bo tyle, według państwa wystarczy na życie.

Przykłady można mnożyć w nieskończoność. O "Planie na życie" słyszeli przede wszystkim niepełnosprawni i ich rodzice, bo czepiają się każdej deski i brzytwy, jakiej można się czepić, by ułatwić sobie to życie. O zmianie systemowej, o której raczyła Pani wspomnieć mówi się od niedawna, nazwijmy to "niedawno"... 20 lat.
-
2011/09/19 18:25:09
Pani Joanno, a gdzie Pani była, kiedy toczyła się walka (również w mediach) o byt Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji dla Dzieci z Niedosłuchem przy Polskim Związku Głuchych? Z pewnością teraz udzieliłaby Pani wsparcia, ale wtedy (koniec ubiegłego roku) nie potrzebowała Pani reklamy. Zajmuje sie Pani psami na łańcuchach za to, fotografując się z oszustem Malyszem (mam dowody na to, wyrok z klauzulą wykonalności).
-
2011/09/21 22:22:49
Mucha brzęczy i nic z tego nie wynika a może powielić pani tekst tyczący ludzi starszych na dzieci? przeć pani ma gdzieś wyborców kredyty pani chce spłacać wyborców pani ma gdzieś byle do koryta się dostać wstydz się mucho
-
2012/03/03 20:23:40
Tak właśnie jest - skazujecie Wy - PO plus reszta pajaców - nie tylko dzieci szczególnej troski, skazujecie całe rodziny, wielu w tym kraju na wegetację, na wypruwanie wnętrzności aby przeżyć za kilkaset złotych, bo tak jest dobrze, bo ludzie powinni być głupi i siedzieć cicho, bo rząd musi się odkuć ....skazujecie wiele więcej niż myślicie ludzi na wegetację!!!! Jeśli Pani minister nie wie, to niech pojedzie na prowincje, niech zostanie tam przez kilka tygodni, niech zacznie żyć życiem zapomnianego Polaka, nie ministra!!!
-
2013/02/05 18:46:10
hej chciałabym wam polecić bardzo interesującą stronkęę macie fanepaga na fb .muszisz się tam zarejstrować : link : www.likemore.pl
-
2013/02/05 18:50:19
Portal jest tzw. stroną pamięci gdzie można umieścić biografię (historię życia), z fotografiami rodzinnymi zmarłej bliskiej osoby. Następnie otrzymuje się specjalny fotokod, za pomocą którego można umieścić Qr code na nagrobku/pomniku. Dzięki temu inne osoby mogą zeskanować qr kod z nagrobka czy pomnika na cmentarzu za pomocą smartphonu lub tabletu i poznać historię życia osoby której właśnie grób odwiedzają.
ememeria.pl
-
2013/02/20 14:15:38
Właśnie zacząłem się nad ty zastanawiać przy robieniu rozliczenia
pit. Ulga na dzieci a dokładniej jej wysokość to chyba jakieś nieporozumienie :/ czy w naszym kraju musi być wszystko na odwrót?