Blog > Komentarze do wpisu

Oświadczenie w sprawie dzisiejszej publikacji w dzienniku Fakt

W związku z dzisiejszą publikacją w dzienniku Fakt, informuję, że zawarte w nim informacje są nieprawdziwe.

Poniżej przedstawiam przebieg prac legislacyjnych i dokumenty.

 1. W rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z 28 grudnia 2001 roku w sprawie szczegółowych zasad i trybu przyznawania nagrody rocznej osobom kierującym niektórymi podmiotami prawnymi (Dz.U. z 18 stycznia 2002 r.) – cytowanych przez Fakt zapisów NIE BYŁO.
 2. W projekcie rozporządzenia z 28 czerwca 2011 roku punkt dotyczący dodatniego wyniku finansowego został wpisany. W trakcie konsultacji międzyresortowych 19 lipca 2011 roku został zgłoszony wniosek o wykreślenie tego punktu. Uwaga została przyjęta. Pragnę zauważyć, że we wskazanym okresie, nie sprawowałam funkcji Ministra Sportu i Turystyki.
 3. W projekcie rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 17 stycznia 2012 r. w sprawie przyznawania nagrody rocznej osobom kierującym niektórymi podmiotami prawnymi z dnia 6 grudnia 2011 roku, cytowanym przez dziennik Fakt, zapisów NIE BYŁO.
 4. Projekt rozporządzenia z dnia 6 grudnia 2011 roku po zmianach został podpisany przeze mnie w dniu 17 stycznia 2012 roku. W podpisanym rozporządzeniu NIE MA cytowanych przez Fakt zapisów.
 5. Zmiany w stosunku do projektu dotyczą NIE WYRAŻENIA ZGODY przeze mnie na przyznawanie nagród rocznych osobom, które w jednostkach podległych pracują krócej niż rok.
 6. Cytowany przez dziennik Fakt zapis, gdyby znalazł się w rozporządzeniu byłby niekorzystny dla jednostek, gdyż karałby osoby podejmujące inwestycje (inwestycje pogarszają wynik finansowy). Dobre gospodarowanie środkami finansowymi gwarantują 3 inne punkty zawarte w rozporządzeniu dotyczące efektywności, terminowości i właściwej sprawozdawczości finansowej.

"§4. 1. Organ właściwy do przyznawania nagrody rocznej może przyznać uprawnionemu nagrodę roczną, jeżeli podmiot prawny, w którym uprawniony był zatrudniony, w roku obrotowym:

1)    Efektywnie realizował zadania i cele statutowe;
2)    terminowo regulował zobowiązania o charakterze publicznoprawnym;
3)    uzyskał zatwierdzenie sprawozdania finansowego."

Załącznik nr 1
Załącznik nr 2
Załącznik nr 3

Oświadczenie w pliku PDF

piątek, 17 lutego 2012, joanna.mucha

Polecane wpisy

 • Ministerstwo Sportu i Turystyki

  Ministerstwo Sportu i Turystyki była nie lada wyzwaniem. Weszłam do resortu pól roku przed turniejem EURO2012 i zostałam szefowa Komitetu Organizacyjnego. Cała

 • Euro 2012 – nasz wspólny sukces!

  Jednym z największych wydarzeń sportowych, jakie kiedykolwiek realizowano w naszym kraju, był turniej Euro2012. Wydarzenie to było nie tylko okazją do wybudowan

 • 8 lat rządów Platformy

  8 LAT RZĄDÓW PLATFORMY DLA LUDZI! Trafiliśmy na najtrudniejsze 8 lat w całej polskiej transformacji. Kryzys finansowy zmusił nas do ciągłego odwoływania się do

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2012/02/17 16:26:40
AMEN !!!

ps.
Mój Hecio pozdrawia i pochyla się z empatią nad bidulką "muszką", jak pieszczotliwie określa Pania obecnie, w ten goracy czas panujący wokół kasy stadionowej do wyrwania ciepłą rączką.
Madzia
-
2012/02/17 20:54:39
Nie Mucha lecz Drzewiecki i nie Ona skreśliła lecz On aneksował....
Na cztery miesiące przed pierwszym meczem jak na komisji dowiadujemy się, że takie ME to ogrom problemów. I że stadion przecież nie taki drogi - chociaż śmiem twierdzić, że biorąc pod uwagę koszt polskiego i niemieckiego robotnika to jednak sporo przepłacony... Może zamiast polemizować ze szmatławcem warto ogłosić red alert.
Przypomina mi to nerwowe ruchy w trzęsawisku, po których zanurzamy się coraz głębiej i głębiej....
Teraz to już nikogo nie obchodzi bo ludożerka nie odpuści.
Niezły burdel macie w tym archeo siostro..............
-
2012/02/17 21:18:34
Pani Joanno czy trzeba tłumaczyć cokolwiek Faktowi. Kto czyta te bzdury. Oni nawet w tytule mają kłamstwo. O wszystkim piszą ale na pewno nie o faktach. Szkoda Pani w polityce.
-
2012/02/17 22:51:10
Żenujący Fakt i żenujący ludzie, którzy oskarżają Panią o umowę którą podpisywał kto inny. Szkoda takiej inteligentnej kobiety dla takich chamów
-
2012/02/18 23:20:56
Szanowna Pani, bardzo przykro mi słyszeć w mediach tą całą "nagonkę" na Pani osobę. Szkoda, że osoba inteligentna - taka, jak Pani - jest "atakowana" w taki sposób, właściwie to ZA CO? Za umowy, których de facto Pani nie podpisała? Przykro słyszeć, jak dziennikarze zadają Pani podchwytliwe pytania na temat sportu, robiąc potem z tego wszystkiego wielkie szoł. Jakoś inni ministrowie nie są w ten sposób "sprawdzani".
Trzymam za Panią kciuki i proszę się nie poddawać! Pozdrawiam gorąco.
-
2012/02/19 14:37:35
W skład rady nadzorczej spółki celowej [NCS] wchodzi osoba zgłoszona przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych, osoba zgłoszona przez ministra właściwego do spraw rozwoju regionalnego oraz osoba zgłoszona przez ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa.

Do członków zarządu i rady nadzorczej spółki celowej [NCS] nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 3 marca 2000 r. o wynagradzaniu osób kierujących niektórymi podmiotami prawnymi. (tzw. Kominówka).

W przypadku odwołania członka zarządu i rady nadzorczej spółki celowej [NCS] odprawa nie może być większa niż wartość jednomiesięcznego wynagrodzenia.

W umowie między spółką [NCS] a członkiem zarządu oraz w sporze z nim spółkę reprezentuje rada nadzorcza lub pełnomocnik powołany uchwałą zgromadzenia Wspólników [SKARB PAŃSTWA].

Uprawnienia ministra właściwego do spraw Skarbu Państwa określone w przepisach ustawy z dnia 8 sierpnia 1996 r. o zasadach wykonywania uprawnień przysługujących Skarbowi Państwa w stosunku do spółki celowej [NCS] wykonuje wyłącznie minister właściwy do spraw kultury fizycznej.

Przygotowanie i wykonanie przedsięwzięć Euro 2012, finansuje się w szczególności ze środków:
1) budżetu państwa ustalonych w ustawach budżetowych, w tym w ramach limitu wydatków na programy wieloletnie;
2) budżetów jednostek samorządu terytorialnego ustalonych w uchwałach budżetowych, w tym w ramach limitu wydatków na programy wieloletnie;

Moje pytania:
1) Czy o podpisaniu aneksu (dot. wypłaty premii za sukces, a właściwie za czas sprawowania funkcji, nie znam treści aneksu ale podobno tak zostało to ustalone w aneksie) do umowy (kontraktu menedzerskiego) z członkami zarządu NCS Rada Nadzorcza NCS poinformowała Ministra Sportu (lub innych ministrów)?
2) Jeżeli tak, to czy członkowie Rady Nadzorczej [NCS] byli na dywaniku Ministra?
3) Czy Minister nie powinien był nabrać podejrzeń o próbie obejścia ograniczenia ustawowego mówiącego, że: W przypadku odwołania członka zarządu i rady nadzorczej spółki celowej [NCS] odprawa nie może być większa niż wartość jednomiesięcznego wynagrodzenia.

-
2012/02/19 16:30:58
Ciekaw jestem co z tą 3 ligą hokeja hehehehehehehe. Wszystkiego wiedzieć nie można, ale takie podstawy, to minister sportu powinna znać. Jeśli się nie wie taki rzeczy to po cholerę się pchać na to stanowisko.
-
2012/02/19 22:10:06
Nikt nie wymaga od Pani M. żeby kładła cegły na budowie.
Jest odpowiedzialna za brak nadzoru, a taki niewątpliwie sprawuje. Ale jaki to może być nadzór, jak każde z nich kolejno zatrudnia kumpli.
Poza tym chciałbym się w końcu dowiedzieć dwóch rzeczy; skończony jest ten stadion czy nie? Bo już kilka wersji słyszałem. I kto podpisał ten kontrakt/aneksy?
Bo ktoś z Was kłamie.
-
2012/02/22 12:03:05
Jest sprawą oczywistą, że pani Joanna zważywszy na czas pełnienia funkcji ministerialnej, nie jest odpowiedzialna za podpisanie tego kontraktu. Podając do publicznej wiadomości wysokość premii dla pana Kaplera, myślę, że zrobiła chcący/niechcący bardzo dobry uczynek. Realizajcja tego kontraktu budzi wiele zastrzeżeń, i skłania do reflekcji nad pozostałymi kontraktami podpisywanymi m.in. przez PO. Oświadczenie pana Kaplera, że koszty budowy stadionu są niższe od przewidywanych o bodajże 300 mln, mnie za bardzo nie przekonuje. W przypadku takiego opóźnienia, one powinny być niższe przynajmniej o 1/3. Myślę, że to w pierwszej kolelności należało wyegzekwować. Premia to mały pikuś. Jeżeli tak przewiduje kontrakt - siła wyższa. Jej wysokość na jednych robi wrażenie, na drugich nie. Wszystko zależy od tego komu i gdzie się to mówi.
-
2012/02/23 21:06:04
Ja może tak trochę odbiegnę od tematu, ale likwidacja ośrodka dla dzieci niepełnosprawnych w Niemieńcu nie daje mi spokoju. Tyle pieniędzy wydaliśmy na stadiony, a dzieci niepełnosprawne traktowane są w tym kraju jak przedmioty. Nie wiem, na ile jest to zła wola urzędników a na ile konieczność. Przykre jest to, że sponsorzy z myślą o dzieciach sporo zainwestowali w ten obiekt. Myślę, że takie zachowania urzędników w przyszłości mogą zniechęcić ludzi dobrej woli do pomocy innym. Państwowi urzędnicy, jak nie są w stanie pomóc dzieciom niepełnosprawnym w tym kraju (inne priorytety), to przynajmniej niech nie odstraszają chętnych do pomocy.

wiadomosci.wp.pl/gid,14277330,kat,355,title,Likwidacja-osrodka-w-Niemiensku,galeria.html?ticaid=1df95
-
2012/02/24 09:46:25
A od kiedy politycy/urzędnicy tym się zajmują? Jaka jest nośność takiego tematu?
Co to ma wspólnego z igrzyskami, które nam się nieustannie serwuje?
Jakieś dzieci? Do tego niepełnosprawne? Czy one wyjdą na ulicę i będą skandować? Zablokują tory? Kogo to obchodzi? Fakt o tym napisał?
Teraz najważniejsze jest dać ludziom dawkę optymizmu plus pokaz dobrego zarządzania wykształconych znajomych............
-
2012/02/27 21:10:09
Pani Joasiu proszę się nie przejmować szyderczymi, kłamliwymi, podszytymi zazdrością komentarzami pisowskich lizusów. Proszę robić swoje i więcej się uśmiechać. Ma Pani piękny uśmiech. Pozdrawiam.

Kriss
-
2012/02/28 14:27:06
Decyzja o ujawnienia kontraktów z członkami zarządu NCS zasługuje na pełni poparcie. Ktoś kto chce może przeczytać i dojść do własnych wniosków. Jak dla mnie widać gołym okiem, że Kaplerowi ktoś obiecał sowitą podwyżkę w odpowiednim czasie. Decyzja musiała pójść z samej góry tj. z Ministerstwa Sportu (Ministra Sportu). Po datach aneksów możemy dojść, który to był Minister. Podwyżka z 10.000 zł brutto na 39.000 zł brutto, bez rozszerzenia obowiązków i odpowiedzialności? Państwo raczą żartować sobie... Jaki normalny pracodawca zgodziłby się na coś takiego? Przecież takie działanie byłoby wprost niekorzystne dla pracodawcy. Biłoby po jego kieszeni. No ale tutaj Skarb Państwa płaci (właściwie NCS, ale to w 100% należy do SP, więc kasa jest publiczna)
Widać, że całą brudną robotę z tym budem wykonywał Kubicki. W jego kontrakcie znajdziemy zakres obowiązków. Zakresu obowiązków trudno szukać w umowie z Kaplerem. Za co właściwie brał te pieniądze? I skąd się wzięła nagle ta podwyżka w wysokości prawie 400%?
Do Pani Joanny nie będę już apelować, bo swoje wykonała jak należy. Donald, ty się weź za to swoje towarzystwo bo widać gołym okiem, że jeden drugiemu naobiecywał i dał. A nic za darmo się nie daje. Może Seremet by się przyjrzał tym aneksom?