Blog > Komentarze do wpisu

Janusz Korwin-Mikke daje przyzwolenie dla gwałtu małżeńskiego

Wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego u Moniki Olejnik nie można zaakceptować i uznać za jedną z wielu opinii w debacie politycznej. Ta wypowiedz umożliwia akceptację dla jednej z najbardziej obrzydliwych form przemocy wobec kobiet, czyli gwałtu małżeńskiego.

W naszym społeczeństwie wciąż pokutuje idiotyczny stereotyp, że kobieta, kiedy mówi "nie" to tak naprawdę myśli "tak". Pan Janusz Korwin-Mikke wypowiedział tę "prawdę" bez najmniejszego zażenowania. Myślę, że ów pan nie zdaje sobie nawet sprawy, do jakiej traumy, bólu i cierpienia przykłada w ten sposób rękę. Ale kobiety są przecież - jak twierdzi rzeczony - głupsze i stworzone do opieki nad dziećmi. Kto by się tam nimi przejmował!

Mam wrażenie, że za chwilę usłyszę pogłos rechotu sprzed kilku lat. "He, he he, jak można zgwałcić żonę?".

środa, 21 maja 2014, joanna.mucha

Polecane wpisy

  • Ministerstwo Sportu i Turystyki

    Ministerstwo Sportu i Turystyki była nie lada wyzwaniem. Weszłam do resortu pól roku przed turniejem EURO2012 i zostałam szefowa Komitetu Organizacyjnego. Cała

  • Euro 2012 – nasz wspólny sukces!

    Jednym z największych wydarzeń sportowych, jakie kiedykolwiek realizowano w naszym kraju, był turniej Euro2012. Wydarzenie to było nie tylko okazją do wybudowan

  • 8 lat rządów Platformy

    8 LAT RZĄDÓW PLATFORMY DLA LUDZI! Trafiliśmy na najtrudniejsze 8 lat w całej polskiej transformacji. Kryzys finansowy zmusił nas do ciągłego odwoływania się do

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2014/05/21 13:14:06
Ta wypowiedź była skandaliczna, to prawda. Ale nie zgodzę się ze stwierdzeniem Pani, że mężczyźni odpowiedź kobiety "nie" traktują jak "tak". Psychole istnieją, ale nie każdy facet nim jest.
-
2014/05/23 12:18:26
Proponuję zeby Mucha jednak nie siliła się na więcej analiz społecznych...
-
2014/06/01 22:00:58
Dzień dobry. Pisze Pani o gwałcie małżeńskim, powtarzając te same brednie co większość mediów, bez choćby cienia zainteresowania kontekstem wypowiedzi prezesa KNP. Rozumiem, że może Pani być do pana JKM zniechęcona zwłaszcza, że jego postać jest w wielu miejscach demonizowana. No trudno, wiele innych osób poza Panią też przyjęło te wiadomości bezrefleksyjnie, chociaż na stanowisku tak wysokim jak Pani stanowisko, takie rzeczy nie powinny się zdarzać.
Wypowiedź o rzekomym gwałcie małżeńskim prezesa KNP pochodzi z jego książki pt. "Vademecum ojca", gdzie pisał m.in. na temat kłótni, które zdarzają się w każdym domu. Niektóre z tych kłótni wynikają z tego, że żona czuje się zaniedbana przez męża. W naturze kobiety (mówię tutaj o większości) jest, że ta chce być zauważana, chce być atrakcyjna dla swojego męża i gdy ten nie poświęca jej dostatecznej uwagi, zwyczajnie czuje, że przestaje mu się podobać, że nie jest już dla niego tak atrakcyjna i to pociąga za sobą wiele podświadomych mechanizmów. Najprostszym rozładowaniem napięcia oraz rozwiązaniem problemu jest najzwyczajniej w świecie akt małżeński i jego symbolika. Bo przecież, jeśli mąż jest w stanie odbyć stosunek - czego do końca świadomie nie kontroluje - to znaczy, że jego żona jest dla niego ciągle atrakcyjna, przynajmniej pod względem fizycznym. Jeśli dodać do tego atmosferę i trochę czułości, to sama Pani wie, że żona byłaby zdecydowanie przeciwna nazwaniu tego gwałtem.
-
2014/07/05 15:03:43
Pan Janusz Korwin - Mikke powinien trafić na taką panią , która w kategorii open zrobiłaby z niego czasowo niepełnosprawnego , wtedy miałby więcej szacunku dla kobiet .
-
2015/09/21 14:08:55
Nie chcę dyskutować o retoryce pana Mikke. Bardzo łatwo z niej wyłuszczyć fragment, który wypacza całość wypowiedzi.

Natomiast jeśli pan prezes Mikke daje przyzwolenie na ,,gwałt małżeński", to pani Joanna Mucha jawnie i otwarcie chce sprowadzić do Polski ,,gwałcicieli pozamałżeńskich.

Nie tak dawno pani Mucha we wspólnym programie z panem Wiplerem mówiła coś
w stylu ... społeczności imigranckie / islamskie mają niższy współczynnik
przestępstw od krajów do których przybywają.

Poniżej przykłady na fałszywość tego twierdzenia


www.euroislam.pl/index.php/2013/11/berlin-wiekszosc-przestepcow-to-muzulmanie/


www.fronda.pl/a/wiecej-muzulmanow-to-wiecej-gwaltow-takie-sa-fakty,56679.html


www.pch24.pl/szwecja--wiecej-muzulmanskich-imigrantow-oznacza-wieksza-liczbe-gwaltow--wyniki-badan-nie-pozostawiaja-zludzen,34020,i.html

ndie.pl/w-danii-41-muzulmanow-przybylych-z-somalii-juz-trafilo-za-kratki-za-przestepstwa/

www.wykop.pl/link/1740470/prokurator-80-przestepstw-w-berlinie-jest-popelnianych-przez-imigrantow/

www.bibula.com/?p=25098
Tutaj dla ciekawostki - jak asymilują się muzułmanie

www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/w-dunskim-miescie-zniesli-boze-narodzenie,288644.html

Pozdrawiam