Kategorie: Wszystkie | Pojedynki | Polska 2030 | Varia
RSS
czwartek, 08 lipca 2010

To jedyne rozwiązanie.

Platforma jest partią obywatelską, zakres swobody wypowiedzi jest tu bardzo szeroki. Czymś nie do zaakceptowania byłoby stosowanie cenzury wypowiedzi. Nie wyobrażam sobie również cenzurowania Janusza Palikota.

Problem polega jednak na tym, że wypowiedziom Janusza Palikota nadaje się szyld oficjalnych komunikatów Platformy Obywatelskiej. Nawet pobieżny obserwator polskiej sceny politycznej wie, że jest to nadużycie. Trudno jednak wymagać od dziennikarzy, żeby nie cytowali słów Janusza Palikota w sposób, który stawia ich gości w trudnej sytuacji - ten typ dziennikarstwa publicystycznego stał się dominującym paradygmatem. Trudno też wymagać od nich, żeby Janusza nie zapraszali - dzięki Niemu mają temat. Nieracjonalnym byłoby spodziewać się po przedstawicielach innych partii, że nie wykorzystają słów Janusza przeciwko nam.

Dlatego jedynym możliwym rozwiązaniem jest uświadomienie opinii publicznej, że wypowiedzi Janusza Palikota to jego osobista twórczość, nie autoryzowana przez władze partii.  Namawiam moich kolegów i koleżanki do stosowania jak mantry następującego sformułowania: Odmawiam komentowania wypowiedzi Janusza Palikota.

Jego cyrk, jego małpy.

10:09, joanna.mucha , Varia
Link Komentarze (146) »