Kategorie: Wszystkie | Pojedynki | Polska 2030 | Varia
RSS
czwartek, 25 sierpnia 2011

Politykom PiS zdarzają się piękne freudowskie pomyłki. Adam Hofman w programie z Julią Piterą powiedział, że PiS chce wygrać spór o Polskę. Dla odmiany – my chcemy by Polska wygrała.

Arkadiusz Mularczyk natomiast powiedział wczoraj, że Andrzej Czuma "rozgrzeszył" PiS. Myślę, że ta celna myśl doskonale oddaje istotę sprawy.

Andrzej Czuma zachował się dokładnie tak, jak powinien zachować się człowiek konfrontowany z "grzesznikiem". Zobaczył grzech, rozgrzeszył i przebaczył. Ta piękna zasada może jednak obowiązywać tylko w życiu osobistym...

W sprawach publicznych nie możemy sobie pozwolić na "rozgrzeszanie" według naszego widzimisię. Gdybyśmy na to pozwolili naszym życiem publicznym zawładnęłoby bezprawie i niesprawiedliwość. 

11:01, joanna.mucha , Varia
Link Komentarze (22) »
piątek, 19 sierpnia 2011

W ostatniej polityce można przeczytać doskonały tekst Agnieszki Sowy o dzieciach niepełnosprawnych. Pretekstem do jego napisania była tragedia, która wstrząsnęła całą Polską. Babcia zabiła dwoje swoich wnuków i sama popełniła samobójstwo...

Prawdopodobną przyczyną zabójstwa była niepełnosprawność dzieci. Rodzina była dobrze sytuowana i nie cierpiała niedostatku. W każdym razie tego materialnego...

Dzieci z niepełnosprawnościami jest w Polsce więcej, niż nam się wydaje. Bardzo często są zamknięte w swoich domach i pozbawione pomocy jaka jest im potrzebna. W Polsce nie mamy systemowych propozycji ani dla nich, ani dla ich rodziców. Brakuje ośrodków wczesnej interwencji, o tzw. "Planie na życie" mało kto słyszał. Ośrodki rewalidacyjne są rzadkością a miejsc w przedszkolach i szkołach integracyjnych dramatycznie brakuje. Rodziny tych dzieci nie otrzymują wsparcia emocjonalnego, nie ma zajęć w grupach wsparcia.

Potrzebna jest w tym zakresie zmiana systemowa, inaczej skazujemy armie ludzi na tak niska jakość życia, ze może doprowadzić do tragedii.. 

14:49, joanna.mucha , Polska 2030
Link Komentarze (15) »